REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 15 LISTOPADA!

26.11.2018

Dołącz do nas w Pałacu w Wilanowie i weź udział w pierwszym Kongresie, w trakcie którego będziemy projektować rozwiązania dla wyzwań przyszłości. Ponad 200 liderów spotka się, by rywalizować w ramach 6 ścieżek tematycznych. Gwarantujemy wspaniały networking, niezapomnianą przygodę i atrakcyjne nagrody.

O KONGRESIE

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie. Zainspirowani formułą hackathonu, przenosimy ją ze świata IT na sferę społeczną i zapraszamy Was na IDEATHON. Będzie to pierwszy Kongres zrealizowany w zgrywalizowanej formie, w trakcie którego uczestnicy stworzą propozycje konkretnych programów społecznych, mogących znaleźć się w Założeniach do Strategii Państwa dla Młodzieży – wydarzenie jest częścią projektu opracowania takich Założeń.
 
W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy ogólnopolskie konsultacje i zrealizowaliśmy szereg warsztatów, które pozwoliły nam opracować wizje i cele strategiczne dla Założeń. Ideathon będzie przestrzenią, by uzupełnić te materiały o Waszą perspektywę i pomysły.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

DLA KOGO

Wydarzenie ma aż 6 różnych wymiarów (zobacz: Ścieżki tematyczne). W zależności od wybranego obszaru, Twoja praca dotyczyć może sportu lub kultury, aktywności obywatelskiej lub rynku pracy, innowacji internetowych lub edukacji. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Ideathon przygotowujemy szczególnie z myślą o studentach i uczniach zainteresowanych aktywnością społeczną. Jeśli jesteś członkiem organizacji studenckiej lub samorządu, młodzieżowej rady, działasz w stowarzyszeniu albo fundacji, prowadzisz własną organizację albo po prostu interesujesz się tym, co państwo może zrobić w obszarach społecznych, to wydarzenie jest dla Ciebie. Nie musisz znać się na programowaniu ani być ekspertem w jednej wąskiej dziedzinie – liczy się kreatywność i otwarty umysł.

Co to jest program społeczny i skąd mam wiedzieć jak go napisać?

Na potrzeby wydarzenia przyjmujemy, że program społeczny to każde działanie, które instytucje państwa mogą podjąć lub zlecić na rzecz obszarów aktywności młodzieży.

 

W trakcie wydarzenia drużyny otrzymają szczegółowe instrukcje i poradniki, które ułatwią przekucie pomysłów na programy społeczne. Drużyny nie będą też w tym zadaniu same, ponieważ pomogą im doświadczeni mentorzy.

 

Jak wziąć udział – krok po kroku

Krok 1: Zbierz drużynę lub aplikuj solo

Drużyny mogą liczyć od 4 do 7 osób. W przypadku gdy aplikujesz solo to my wylosujemy Ci drużynę - poznasz ją w dniu wydarzenia.

Krok 2: Wybierz ścieżkę tematyczną

W zgłoszeniu możesz zaznaczyć 3 najbardziej interesujące Cię ścieżki. Jakość Twojego zgłoszenia zdecyduje, w której z nich się znajdziesz.

Krok 3: Zarejestruj się wypełniając formularz

Link do rejestracji znajdziesz na tej stronie. Formularz dla drużyny powinien wypełnić jej lider. Na jego podstawie wybierzemy uczestników.

Krok 4: Zostań wybrany - na podstawie formularza

Drużyny i osoby z najlepszymi zgłoszeniami zakwalifikują się do udziału w Finale.

Krok 5: 26 listopada w Finale pracuj ze swoją drużyną: wymyśl najlepsze rozwiązanie i przedstaw je w 60 sekund

Drużyny będą rywalizować ze sobą w ramach ścieżek tematycznych. Na wykonanie zadania otrzymają 4 godziny, a następnie efekty prac zaprezentują na scenie w 60 sekund.

Krok 6: Bądź najlepszy - wygraj nagrody i zobacz swój pomysł w Założeniach do Strategii Państwa dla Młodzieży

O zwycięstwie w każdej ze ścieżek zadecydują uczestnicy wydarzenia i nasze jury.

FORMUŁA

Tworzymy wydarzenie, którego celem jest pełne wykorzystanie potencjału jego uczestników. Rezygnujemy z nudnych i sformalizowanych paneli na rzecz pracy w grupach i dyskusji między uczestnikami. 
 
Zamiast biernego słuchania, zapraszamy Was do stworzenia zespołu, który weźmie udział w rywalizacji z innymi drużynami w ramach jednej z 6 ścieżek tematycznych. Waszym zadaniem będzie stworzenie koncepcji programu społecznego. Efekty prac zaprezentujecie na naszej scenie, a najlepsze pomysły nagrodzimy.
 
Twój zespół może liczyć od 4 do 7 osób. Możesz też zgłosić się solo, a wtedy my znajdziemy Ci partnerów. To doskonała okazja, by poznać nowe osoby, które robią tak świetne rzeczy jak Ty.
 
Drużyny zakwalifikowane do Finału nie będą zdane tylko na siebie. Pomagać im będą nasi doświadczeni Mentorzy – osoby zaangażowe w pracę nad przygotowaniem dokumentu Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Drużyny otrzymają też materiały merytoryczne, pomocne w stworzeniu i dopracowaniu swoich pomysłów.

Wielki Finał

4

Godziny na pracę

60

Sekund na prezentację

ŚCIEŻKI TEMATYCZNE

Ideathon to wyjątkowe wydarzenie. Przygotowaliśmy 6 niezależnych ścieżek tematycznych, a uczestnicy sami wybiorą w której z nich będą pracować. Dzięki takiemu zróżnicowaniu tematów, w jednym miejscu spotkają się wyjątkowe osoby, na co dzień zajmujące się innymi dziedzinami.
 
Najlepsze pomysły wypracowane w trakcie Ideathonu będą częścią Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Poruszamy wiele tematów, by opracowany dokument był kompleksowy i dotyczył wszystkich najważniejszych aspektów życia młodych ludzi.

Ścieżki tematyczne:

aktywność obywatelska

rynek pracy

kultura

innowacje, Internet, cyfryzacja

sport, zdrowie, turystyka

edukacja i szkolnictwo wyższe

NAGRODY

W ramach każdej z 6 ścieżek tematycznych wyłonimy autorów najlepszych propozycji programów społecznych. Decyzję podejmą sami uczestnicy Ideathonu razem z naszym Jury, które poznacie niebawem.

 

Pomysły wypracowane przez zwycięzców znajdą się w specjalnej publikacji podsumowującej projekt tworzenia Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Publikacja ta przekazana zostanie na ręce przedstawicieli rządu w trakcie specjalnej konferencji, na którą zaprosimy zwycięskie drużyny. Autorzy najlepszych propozycji otrzymają też nagrody rzeczowe.

Do końca przyjmowania zgłoszeń pozostało:

Pospiesz się, liczba miejsc jest ograniczona! Zarejestruj się teraz.

OPRACOWANIE ZAŁOŻEŃ DO STRATEGII PAŃSTWA DLA MŁODZIEŻY

Ideathon jest częścią projektu opracowania Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Projekt realizowany jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej, zajrzyj tutaj.

Brzmi dobrze?

Jeśli masz pytania dotyczące samego wydarzenia, rekrutacji lub po prostu chcesz pogadać, napisz do nas:

Rekrutacja:

Julia Kelsz

julia@radamlodziezy.pl

Program, współpraca:

Tomek Racławski

tomek@radamlodziezy.pl

ZASADY

Jeśli chcesz poznać szczegółowe zasady Ideathonu, zajrzyj do naszego Regulaminu.